Gocomma WiFi Akıllı Güç Kontrol Modülü

Herkese merhaba,

Sizler için başlığına yaklaşık 15 dakikada karar verebildiğim bir inceleme hazırladım. Ürün oldukça ufak, uygun fiyatlı ve işlevsel. Bunların yanında tanımı oldukça zor. Akıllı/akılsız tüm elektronik aletleri uzaktan kontrol edilebilir ya da belirli periyotlarda programlanabilir hale getiriyor.

Gocomma WiFi Akıllı Güç Kontrol Modülü
“GBAPRSS025” indirim kuponuyla 4.99$
https://tr.gearbest.com/smart-home-controls/pp_009841506979.html

Açıklaması pek kolay bir ürün değil. Örnekle açıklamak daha iyi olacaktır. Dükkanınızdaki vitrin aydınlatmaları akşam saat 17’de açılsın, sabah 6’da kapansın istiyorsanız priz ile aydınlatmanın güç kaynağının arasına bu aparatı bağlıyorsunuz ve istediğiniz aralıklarda açılıp kapanmasını sağlayabiliyorsunuz. Hatta isterseniz telefondan istediğiniz an bağlanıp, açma/kapatma komutu verebiliyorsunuz.

Günlük hayata daha yakın bir örnek olarak ise; Kombiyi tüm gün çalıştırmak istemiyorsunuz, eve geldiğinizde de üşümek istemiyorsunuz. Kombinin sigortasından sonrasına bu aparatı bağlıyorsunuz. Evdeki internetle aparatı eşleştiriyorsunuz. Eve doğru yola çıktığınız zaman telefonunuzdan aparatın uygulamasına giriyor ve kombiye enerji veriyorsunuz.

Kullanım alanında sınır yok. Elinizden biraz el işi geliyorsa kendiniz istediğiniz her yere takabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken maximum amper sınırıdır. Bu aparat ile maximum 10 ampere kadar enerji verebilirsiniz. Örneğin 220v ile çalışan saatte 1000W enerji çeken bir su ısıtıcının çekeceği amper 4.54’dür. 2200 watt’a kadar enerji çeken cihazlarla kullanılabilir. Bunu watt/voltaj olarak basitçe hesaplayabilirsiniz. Daha üstünde güç çekmeye çalışırsanız aparat bunu kaldıramayacaktır.

Modülümüzün üstünde bir tane tuş bulunuyor. Bu tuşa uzun basılırsa cihaz sıfırlanıyor. Kısa süreli olarak basıldığı zaman açma/kapatma anahtarı işlevi görüyor.

Ayrıca bu akıllı güç kontrol modülü bir çok isimle piyasada bulunuyor. Hemen hemen hepsinin özellikleri ve çalışma prensibi aynı. Uygulamaları değişiklik gösterebiliyor. Ben Gocomma’nın önerdiği uygulamayı beğendim. Donma/kasma yapmadan, bağlantı sorunu vermeden, stabil şekilde çalışıyor.

Gocomma’nın güç kontrol modülünü yönetmek için gerekli uygulamanın adı “smart life”. Aşağıdaki linkten uygulamalara ulaşabilirsiniz. Uygulama kurulumunu baştaki inceleme videosunda anlattım.

Android için;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tuya.smartlife&hl=tr

IOS için; 
https://itunes.apple.com/tr/app/smart-life-smart-living/id1115101477?l=tr&mt=8

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Gümrük vergisi limitinin altındadır. Gümrük sorunu yaşamazsınız. Ben incelemek için aldığın ürünü takipsiz kargoyla satın aldım. Takipsiz kargoyla yoğun bir dönemde sipariş vermeme rağmen 25 günde teslim edildi. Daha hızlı teslim almak isterseniz takipli kargo seçeneğini kullanabilirsiniz.

Gocomma WiFi Akıllı Güç Kontrol Modülü
“GBAPRSS025” indirim kuponuyla 4.99$
https://tr.gearbest.com/smart-home-controls/pp_009841506979.html

Hakkında Aykut EZER

Bir yorum

  1. çok açıklayıcı video olmuş, kullanım alanı hayal gücüyle sınırlı. teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir