ILIFE A6 Akıllı Süpürge Detaylı İncelemesi

Herkese merhaba,
Ilife serisi akıllı süpürge incelemelerine devam ediyorum. Daha önce incelediğim Ilife V7S Pro incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ilife’ın A6 serisi akıllı süpürgesini beğendiğimi inceleme başında belirtmek isterim. Yüksek emiş gücü, düşük ses, yüksek halılara kolay çıkabilmesi, sanal duvar, turbo emiş modu gibi öne çıkan özellikleri mevcut. CyclonePower’ın 2.nesil motor teknolojisi sayesinde oldukça verimli bir cihaz. Parlak siyah(Piano Black) rengiyle şık bir cihaz.

ÖZELLİKLERİ

1000Pa emiş gücü, Köşe temizleme modu,
2500 mah batarya, Odaklı temizleme modu,
Otomatik şarja dönme, Zamanlı çalışma modu,
Düşme engelleyici, Sanal duvar,
Çift ön fırça, 160 dakika kullanım süresi,
8 CM yükseklik, 300 ML toz haznesi,
Esnek ön tampon ve tampon lastiği, 3 katmanlı filtre,
Uzaktan kumanda, Yedek fırça ve filtreler.
Turbo emiş modu,

İnceleme videosunda da görebileceğiniz gibi odalar arasındaki kapı eşiğini atlayıp, halının üzerine kolaylıkla çıkabiliyor. Yüksek emiş gücü sayesinde halılarda oldukça verimli çalışıyor. Toplamda 3 katmanlı filtresi bulunuyor. En üst katmanda hepa filtresi mevcut. Cihazın hava tahliye yerlerinde toz birikmemesi, filtrelerin verimli olarak çalıştığını gösteriyor.

Ön kısmında 2 adet fırçası bulunuyor. Öndeki fırçalarıyla pisliği önüne alıp, altındaki fırça ve vakumuyla toz haznesine hapsediyor. Otomatik temizleme, köşe temizliği, noktasal yani bir noktayı detaylı temizleme modları bulunuyor. Ayrıca manuel olarak da uzaktan kumandalı araba gibi komut verilerek yönlendirebiliyor.

Kutu içeriğinden 2 adet temizlik fırçası çıkıyor. Kılsız olan fırçanın bakımının daha kolay olduğu belirtiliyor. Halıları iyi şekilde temizlemesi için kıllı fırçayı kullanmanın daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Ön ve alt kısmında bulunan sensörleri kullanarak yol alıyor. Algılayamadığı alanlara çarpması cihaza zarar vermiyor. Ön kısmı esnek, yaylı bir tampona sahip. Dokunduğu anda duruyor. Ön kısmındaki sensörleriyle duvaları algılayıp vurmadan da durabiliyor. Alt kısmında bulunan sensörler sayesinde merdivenlerden veya yüksek alanlardan aşağıya düşmüyor.

SANAL DUVAR

Sanal duvar özelliği sayesinde istemediğiniz alanların temizlenmesini engelleyebilirsiniz. Örneği ben balkonda otururken ayaklarıma dolanmaması için bulunduğum kısımda çalışmasını engelliyorum.  Sanal duvar ufak bir kutu. Alt kısmından 2 adet pil takılıyor. Üst kısmında on/off tuşu bulunuyor. Çalışma menzili 6 metre. Yani koyduğunuz yer ile karşısındaki duvar arasının maximum 6 metre olması gerekiyor.

TEMİZLİK ve BAKIM

Cihazın düzenli olarak bakımlarını yapmak gerekiyor. Eğer evde uzun saçlı bir kaç kişi var ise bakımlarınız daha sık olmak zorunda. Ön ve alt fırçalarına saçlar dolanabiliyor. Bu fırçaları sık sık kontrol etmeniz gerekiyor. Cihazın toz haznesinin evinizin büyüklüğüne ve kullanımına göre belli aralıklarla boşaltılması gerekiyor. Alt kısmın önünde bulunan 360 derece döner teker de yerinden sökülerek aralıklarla temizlenmesi gerekiyor. Yukarıdaki videodan bu işlemlerin nasıl yapılacağını görebilirsiniz.

ŞARJ ÜNİTESİ ve BATARYA

Tek şarjla 160 dakika civarında temizleme yapıyor. Diğer A serisi akıllı süpürgelere göre en yüksek batarya süresi A6 modelinde bulunuyor. Şarjı bitmek üzereyken otomatik olarak şarj istasyonuna dönüp şarj olmaya başlıyor. Eğer zamanlı temizlik özelliğini de kullanıyorsanız şarj olup, belirlenen saatte otomatik olarak temizleğe başlıyor. Şarjın sıfırdan dolması ortalama 3 saat sürüyor. Cihaz çalışmıyorken, uzun süre şarj ünitesinden uzakta bırakılırsa otomatik olarak şarj ünitesine dönüyor.

KUTU İÇERİĞİ

Cihazın kutu içeriğinden filtreler ve yedek parçaları da çıkıyor.

ilife-a6-akilli-supurge06
ilife-a6-akilli-supurge08
ilife-a6-akilli-supurge09
ilife-a6-akilli-supurge10
ilife-a6-akilli-supurge11
ilife-a6-akilli-supurge12
ilife-a6-akilli-supurge14
 • Ilife A6 akıllı süpürge,
 • Şarj kablosu,
 • Şarj ünitesi,
 • Uzaktan kumanda,
 • Sanal duvar,
 • Kumanda ve sanal duvar için pil,
 • 1’er adet sünger, hepa, tül filtre,
 • 1 adet yedek hepa filtre,
 • 2 adet yedek ön fırça,
 • Silikon fırça,
 • Temizleme fırçası,
 • Kullanma kılavuzları.

UYARILAR

Cihazı incelediğim süre boyunca gözlemlediğim bazı şeyler var. Bunları sizlerle de paylaşmak istiyorum. Bu cihazlarda temizlik bakımları çok önemli. O noktaya yukarıda zaten değindim. Diğer bir noktaysa temizlik alanının dağınıklığı. Eğer evinizde her yerde kablolar, kayan halılar, devrilebilecek ürünler varsa bu ürün kesinlikle size göre değil. Halılarınızın kaymaması, katlanmaması gerekli. Halılarınızı yere sabitlemezseniz, özellikle ince halılar cihazın alt fırçasına dolanarak cihazın çalışmasını durdurur.

Aynı şekilde etraftaki kabloları alt fırça yutabilir. Cihaz kurtulamaya çalışır, kurtulamazsa uyarı verip kendini kapatır. Kaloriferlerin yüksekliği cihazla hemen hemen aynı ise cihaz kaloriferin altında sıkışabilir hatta cihaza zarar bile verebilir. Cihazı kullanmada önce kalorifer yüksekliklerine bakın. Eğer cihazla aynı seviyedeyse kalorifer altlarına girmemesi için ağır/sert eşyalar yerleştirin.

Evcil hayvanlarınız bu cihazdan ürkebilir. Yerde su ve mama kaplarınız varsa cihaz bunları devirebilir. Ben cihazı test etmeye başladıktan sonra kedimin su ve mamasını yüksek ve ağır bir tepsi içerisine yerleştirdim.

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

ILIFE A6 Akıllı Süpürge
https://tr.aliexpress.com/item/-/32813078480.html

İşaretlediğim şekilde seçim yapmalısınız.

Hakkında Aykut EZER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir