Xiaomi Wireless Bluetooth 4.0 Taşınabilir Hoparlör İncelemesi

Çevremdeki arkadaşlarımın kamp için taşınabilir hoparlör ihtiyacı olduğundan bahsetmesinden sonra Bluetooth hoparlörleri araştırdım. Bu cihazlarla ilgili çok fazla inceleme olmadığını görünce incelemesini hazırlamak istedim. İlerleyen zamanlarda kullanıcıların ilgisine göre bu tarz cihazların incelemelerini yapmaya devam edeceğim.

Xiaomi Bluetooth 4.0 taşınabilir hoparlör, 1200 mah’lık bataryaya sahip. 1200 mah batarya yaklaşık 10 saat kullanım süresi sağlıyor. Kamp kullanımlarında bu süreyi uzatmak için incelemenin devamında güneş enerjisiyle şarj etmekten bahsettim. Xiaomi Bluetooth 4.0 taşınabilir hoparlörün ses kalitesi gerçekten muhazzam. Mu kadar ufak boyutlu bir cihazdan bu kadar kaliteli bass ve tiz ses duymayı beklemiyordum. 2.5 watt’lık 2 adet hoparlöre sahip. 2 hoparlör arasında bass sağlamak için aşağıda görselde de görebileceğiniz gibi bir hoparlör daha mevcut. Cihazın fiyatı ve performansı gerçekten çok iyi. Çevremdeki insanlara cihazın kalitesini nasıl bulduğunu öğrenmek için test ettirdim. Kullananlar oldukça memnun kaldı.

ARTI YÖNLERİ

  • Kaliteli ses,
  • Dayanaklı batarya,
  • Kolay ve hızlı bluetooth bağlantı,
  • Şık tasarım,
  • Ufak boyutlar,
  • Bilgi ledi,
  • Kaydırmaz ayaklar.

EKSİ YÖNLERİ

  • Şarj aleti ve micro USB kablosu yok.
  • 4.0 modelinde AUX girişi yok.
  • Askı aparatı ve askı takma yeri yok.

VERSİYONLAR

Xiaomi taşınabilir hoparlörün bir çok versiyonu var. Benim incelediğim cihaz 4.0 modeli ve fiyatı ortalama 18-25 dolar aralığında. 4.2 modelinde aux girişi mevcut. Aradaki fiyat farkı çok değil. AUX ihtiyacınız varsa 4.2 versiyon almanız daha iyi olacaktır. 4.0 modelinin üzerine SD kart takılan, ileri/geri tuşları bulunan versiyonu da mevcut. Tuşlu modelde AUX girişi yok. Bataryası 1500 mah ve ortalama 8 saat kullanım süresi var. Çok fazla çeşit olduğu için diğer versiyonların da satın alma linklerini incelemenin en altına “Güvenli satın alma linkleri” kısmına ekledim.

DIŞ GÖRÜNÜMÜ

Cihazın alt kısmında 2 adet kaydırmaz ayak bulunmakta. Konulduğu yerde oldukça sağlıklı olarak duruyor. Sağ kısmında açma kapama butonu, bilgi ledi ve şarj girişi bulunuyor.

BAĞLANTI

Bağlantı çok basit. Videolu anlatım olarak bağlantıyı anlattım. Bluetooth şifresi yok.

HOPARLÖRLER

GÜNEŞ PANELİ

Güneş paneliyle cihazı şarj edebilirsiniz. Panelin satın alma linkini incelemeye ekledim. Güneş panelinin ve hoparlörün usb kablosu yok. Güneş paneliyle, hoparlör arasında bağlantı için micro usb kablo almak gerekiyor. Aşağıya kendim de kullandığım kablonun linkini ekledim.

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Kargoların ortalama ulaşma süreleri 12-18 gündür.

Xiaomi Wireless Bluetooth 4.0 Taşınabilir Hoparlör
Takip kodlu kargo 0.85 dolar
https://tr.aliexpress.com/item/-/32794552691.html

GÜNEŞ PANELİ

Güneş Paneli – 5W – 5V
https://tr.aliexpress.com/item/-/32690705017.html

USB KABLO

Rock Micro USB 100 CM Kablo
https://tr.aliexpress.com/item/-/32514220025.html

Hakkında Aykut EZER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir