Xiaomi WiFi Akıllı Ampul Detaylı İncelemesi

Akıllı cihazlar üreticisi olan Xiaomi’nin akıllı ampulünü inceliyoruz. Diğer klasik ampullere göre aşırı kaliteli kullanım sunuyor.  Sağladığı aydınlık ortamla 600 lümenlik aydınlatması, kendini hemen öne çıkarıyor. Işık ayarını siz kullanımınıza göre de ayarlayabiliyorsunuz. Bunun yanında ise kullanım alanınıza ve zevkinize göre kullanım modları sunmakta. Bebek odalarından kitap okumanıza kadar bir çok ışık modu bulunmakta. Kullanım kolaylığı sayesinde oldukça pratik ve ekonomiktir. Işığı açık unuttuğunuz taktirde belli bir süre sonra ampul kendini kapatacaktır. Bunun için zamanlamayı ayarlayabilirsiniz. Böylece elektrik faturasından tasarruf etmenizi sağlanmaktadır. Ayrıca diğer ampullere göre ısınma problemi yoktur. Bu sayede cihazın ömrü diğer ampullere göre uzun ömürlüdür. Kullanım maliyeti konusunda kullanıcısına tasarruf etme olanağı sunuyor.

FOTOĞRAFLARI

  

IŞIK TESTİ

ÖZELLİKLERİ

  • Wifi sayesinde uzaktan ampule müdahale edebilirsiniz.
  • Kullanım sırasında ısınmadığı için normal bir ampule göre iki kat daha uzun ömürlü olacaktır.
  • Basit programı sayesinde kolay kullanım sağlamaktadır.
  • Zamanlama ayarı sayesinde ışık otomatik olarak kapanabilir böylece elektrik faturasından tasarruf etmenizi sağlamaktadır.

KURULUMU

Kurulumu oldukça basittir. Ampulü taktıktan sonra ışık anahtarını açık konuma getirip telefonumuza ‘Mihome’ uygulamasını indirmemiz isteniyor. Bu programı daha önce kullanmadıysanız eğer üyelik açmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra mail adresiniz ve şifrenizi bir kenara yazmalısınız. Programa kayıt olduktan sonra, programın içinde server seçme bölümüne gelip honkong serverına geçmelisiniz. Böylece ampulü bulup rahatlıkla bağlanabilecektir.  Bu işlemi yalnızca bir kere yapmanız yeterli olacaktır. Ampul ana sayfanızda çıkmaya başlayacaktır. Üzerine tıkladığınız taktirde direk olarak hiç bir şey sormadan bağlanacaktır.

PROGRAM KULLANIMI

Program kullanımı oldukça basittir. İlk ekranda parmağımızı aşağı yukarı hareket ettirerek ışığın gücünü azaltıp yükseltebiliriz. Timer kısmından kapanmasını zamanlayabilirsiniz. Bunu zamanlamadan önce üst sağ köşede bulunan ayarlar menüsünden aktif etmemiz gereklidir. Bunun dışında favoriler menüsünden belirlenmiş ışık modlarından birini seçip kullanabilirsiniz.. Bebek odasında kullanmak için bebek modu ışığı oldukça kısarak rahatsız olmasını engeller, kitap okuma modu ışık seviyesini oldukça yükseltir, yarım güç modu ışık seviyesini %50 açar, kısık ışık seviyesi %25 açar, mum ışığı görünümü ışık azalıp azalıp artar mum yanıyormuş gibi ambiyans yaratır.

İos Uygulaması
https://itunes.apple.com/us/app/mi-home-xiaomi-smarthome/id957323480?mt=8

Android Uygulaması
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.smarthome&hl=tr

UZAKTAN BAĞLANMA

Işık anahtarı açık konumda bırakıp evde bıraktığınız zaman. Dışarıdan iş yerinizden veya başka bir noktadan programa bağlanıp ampulü yönetebilirsiniz. Işığı açık unuttuysanız kapayabilir veya istediğiniz her şeyi gerçekleştirebilirsiniz.

İNCELEME VİDEOSU

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Orijinal Xiaomi 220V E27 Akıllı Ampul
https://tr.gearbest.com/led-light-bulbs/pp_1664061.html

Hakkında Aykut EZER

2 Yorumlar

  1. renkli si var be bende memnunum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir