Ilife V7S Plus Akıllı Süpürge Detaylı İncelemesi

ŞUANDA İNDİRİMDE. İNCELEMEMİN SONUNDA SATIN ALMA LİNKLERİ VE İNDİRİM KUPONU MEVCUTTUR.

Ilife markası akıllı süpürgeler konusuna yoğunlaşmış bir firma. Bir çok akıllı süpürge modeli üretiyor. Biz incelemek için Ilife’ın V7S Pro modelini tercih ettik. Islak ve kuru temizlik yapabilmesi, akıllı süpürge üreticileri arasında oldukça bilinir olması bizim için tercih sebebi oldu.

Ilife V7S Pro 600 pa’lık emiş gücüne sahip. 300 ml toz haznesi, 300 ml su haznesi bulunuyor. 60 DB ses seviyesinde çalışıyor. Bu ses seviyesi testlerimiz sırasında rahatsızlık vermedi. Ilife V7S Pro çalışırken rahatlıkla televizyon izlenebiliyor, sohbet edebiliyor.

Ilife V7S Pro’nun 2500 mah bataryası bulunuyor. Tek şarjla 140 dakika aralıksız olarak temizlik yapabiliyor. 140 dakika içerisinde 220 metre kareye kadar alan temizleyebiliyor. Odalar arasında otomatik olarak geçiş yapıyor. Gelişmiş yazılımı sayesinde temizlenmeyen alan bırakmıyor. En büyük avantajı otomatik şarj olması. Cihaz şarjı bitmek üzereyken şarj istasyonuna gidip kendini şarj etmeye başlıyor.

FOTOĞRAFLARI

Sonrası Önceki
 
 
 
 
 
 
 
Sonrası Önceki

ÖZELLİKLERİ

Otomatik şarj özelliği, Zamanlı temizlik,
1 adet döner v fırça ve 1 adet toplayıcı fırça, 10 derece tırmanma,
Mop özelliği (Sulu silme de diyebiliriz) 1 cm yüksekliğe çıkma,
140 dakika batarya süresi, 8 cm yükseklik,
Yükseklik algılama sensörü, Tek tuşla şarj istasyonuna döndürme
Uzaktan kumanda, 600 mah emiş gücü,
4 farklı temizlik modu, 30 cm çap,
300 ml toz haznesi,  60 DB ses seviyesi,
300 ml su haznesi,

OTOMATİK ŞARJ

Ilife V7S Pro’nun oldukça güzel bir özelliği mevcut. Cihazın şarjı zayıflayınca otomatik olarak şarj istasyonuna gidip şarj olmaya başlıyor. Zamanlı temizlik özelliği olduğu da düşünülünce, siz hiç dokunmadan günlük temizliğinizi istediğiniz saatte yaptırabilir, yine hiç dokunmadan temizlik sonrası otomatik olarak şarj istasyonunda şarj edebilirsiniz. Cihazı istediğiniz zaman kumandanın üzerindeki tuşa basarak da şarj istasyonuna yönlendirebilirsiniz.

YÜKSEKLİK SENSÖRÜ

Cihazın altında bulunan sensörler, merdiven gibi alanlarda cihazın aşağı düşmesini engeller. Aşağıdaki videodan da bu özelliğin çalışma prensibini görebilirsiniz. video biraz gerilimlidir. Şimdiden uyarmalıyım.

TOZ HAZNESİ

Ilife V7S Pro’nun tek hazne içinde 2 filtresi bulunuyor. Toz haznesi fotoğrafta da görebileceğiniz gibi plastik. Yani sürekli olarak toz torbası almak gibi dertleri yok. Toz haznesi oldukça yeterli. Toz haznesinin kapağını açıp çöpe dökmeniz yeterli. İçinde kalan tozlardan tamamen kurtulmak isterseniz kutudan çıkan fırçayı kullanarak, elinizi sürmeden tozlardan arındırabilirsiniz.

Yukarıdaki görsel; 5 gün önce detaylı olarak temizlenmiş, 55 metre karelik salonun yaklaşık 30 dakika temizlenmesi sonunda çıkan kirdir. Evde kedim de olduğu için oldukça fazla kedi tüyü toplamış. Üstteki daha ince olan filtreyi elime vurdurarak 3 dakikada temizledim. O filtrenin bile içi toz dolmuştu.

ISLAK TEMİZLİK

Ilife V7S Plus modelinin ıslak temizlik özelliğini test ettik. Cihazın kutu içeriğine dahil olan su haznesi, mop haznesi ve 2 adet mikro fiber beziyle ıslak temizlik sağlanabiliyor. Susuz olarak evi temizledikten sonra, toz haznesi yerine su haznesini takıp, cihazın altında mop aparatlarını takıyoruz. Cihaz otomatik olarak su vererek ıslak temizlik yapıyor. lslak temizlik sırasında vakumlu temizlik yapılmıyor. Bu yüzden süpürülmüş alanda ıslak temizlik yapmalısınız. Time lapse olarak temizliği nasıl yaptığını, daha sonrasındaysa ne kadar su tükettiğini ve sildiği alanı videoda göstermeye çalıştık.

TEMİZLİK MODLARI

Ilife V7S Plus’ın otomatik temizleme, köşe temizleme, belirli noktaya odaklanarak temizleme, manuel temizleme modları bulunuyor. Modların detaylarını aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz.

ZAMANLI TEMİZLİK

Bu konuyu yazılı olarak anlattığımda kafa karışıklığı yaşatacağımı düşündüğüm için videolu olarak anlatım hazırladım.

 

BAKIM VE OLUŞABİLECEK SORUNLAR

Cihazın her hareketli cihazda olduğu gibi bakım ihtiyacı mevcut. Toz içerisinde çalıştığı için hareketli parçalarının bakım ihtiyacı oluyor. Altındaki fırça, öndeki teker, toz haznesi gibi yerlerin düzenli olarak bakım ihtiyaçları var. Toz haznesi evinizin büyüklüğüne ve evdeki kişi sayısına göre değişkenlik gösterecektir. Bunu sizin gözlemlemeniz ve belirli periyotlarda toz haznesini boşaltmanız gerekmektedir.

Cihazın önündeki 360 derece dönebilen tekerin içine saç, tüy gibi şeyler dolduğu için hareket kabiliyeti azalmaktadır. Bu tekerin de aralıklarla kontrol edilip temizlenmesi gerekmektedir.

Alt fırçaya saçların dolanması sonucu yerince performanslı çalışmayabiliyor. Bu yüzden fırçanın düzenli olarak kontrol edilmesi, eğer pislik tutmuş, saç dolanmışsa temizlenmesi gerekmektedir.

BİLGİ LEDLERİ

Cihazın üstünde 1 adet tuş bulunuyor. Bu tuşun rengi değişiyor. Renge göre cihazın durumu hakkında bilgi veriyor. Kırmızı yandığı zaman çalışmasına engel bir problem olduğu, turuncu yandığı zaman şarjının azaldığı ve şarj istasyonuna geri döndüğü, yeşil yandığı zaman çalışmasında problem olmadığını, yeşil yanıp sönüyorken çalışmaya hazır olduğunu belirtiyor.

TİME LAPSE VİDEOLAR

KUTU İÇERİĞİ

 • 1 adet Ilife V7S Plus akıllı süpürge,
 • 1 adet kumanda,
 • 2 adet pil,
 • Su haznesi,
 • Toz haznesi,
 • 2 adet micro fiber mop bezi,
 • 1 adet mop aparatı,
 • 1 adet fırça ve tarak,
 • 1 adet şarj istasyonu ve şarj cihazı,
 • 1 adet yedek fırça,
 • 2 adet yedek toz filtresi.

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Ilife V7S Plus Akıllı Süpürge
https://tr.gearbest.com/robot-vacuum/pp_603425.html

Hakkında Aykut EZER

10 Yorumlar

 1. Mustafa Koyuncu

  Halı üstünde gidermi, halıları kaldıracakmıyız.

 2. Gümrüğe takılma sorunu var mı?

  • Ben Aramex kargoyla satın aldım. Gümrük sorunu yaşamadım. Şuan aramex kargo oldukça pahalı. Öncelikli kargo kampanya dahilinde ücretsiz. Öncelikli kargoyla alırsanız 40-60 lira aralığında vergi çıkacaktır. Ortalama 700 liralık bir cihaz için 40-60 lira vergi çıkması iyidir diyebilirim. Öncelikli kargonun gümrük departmanı vergiyi düşük hesaplıyor.

 3. Kadir Yürektürk

  Aykut bey mobilya seçimlerimiz aynıymış. Yemek masalarımız aynı 🙂

 4. Ayşe Erdoğan

  Aykut bey merhaba ben de akıllı robot süpürge almak istiyorum iLife ile ilgili incelemelerinizin tümünü neredeyse okudum. Akıllı süpürgelerde Shaggy halıları süpürmek mümkün mü ve kaç santim yükseklik olduğunda koltuk altından girebiliyor? Yedek parçada problem yaşar mıyız ve hem süpüren hem silen navigasyonlu bir modeli var mı iLife’ın ? Ya da bir başka marka, model önerebilir misiniz ancak çok pahalı olmamak kaydıyla. Satın alabileceğim link ile ilgili de yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim 🙂

  • Merhaba Ayşe Hanım,
   Shaggy halılara takılıyor, süpüremiyor. 10 derece / 10 mm halılara çıkabiliyor. Süpürgenin halıya denk geldiği açı çok önemli. Açı düzgün denk geliyorsa daha yüksek halılara da tırmanabiliyor. Yedek parçada sorun yaşamazsınız. Aliexpress ve Gearbest’te yedek parçaları satılıyor. İncelediğim ürünü bir akrabama verdim. Ürünü incelediğim zamandan beri her gün sorunsuz olarak kullanıyor. İlife’ın hem ıslak hem kuru temizlik yapabilen en başarılı ürünü V7S pro modeli. Aşağıdaki linkten ilife v7s modelini güvenilir şekilde satın alabilirsiniz. Şuanki fiyatı da oldukça iyi.

   Ilife V7S Pro Akıllı Süpürge 156.99 dolar
   Takipli öncelikli kargo 4.38 dolar
   http://grbe.st/QV2ZEF

   Ürünün ağırlığı oldukça fazla olduğu için 30 dolar altında yazılan fiyatlar gümrük tarafından dikkate alınamamakta, fiyat araştırması yapılıp gerçek fiyatı üzerinden vergilendirilmektedir. Gearbest kargo paketi üzerine fiyat olarak 70 dolar yazmaktadır. Bu sayede ürünün üzerine yazılan fiyat gerçek olarak sayılıp, 70 dolar üzerinden vergilendirilmektedir. 70 dolar’dan ortalama olarak 50-60 TL civarında vergi ödemesi çıkabilir. Gearbest ödediğiniz verginin %50’sini size iade etmektedir. Vergiyi ödedikten sonra Gearbest destekten yazıp iade isteyebilirsiniz.

 5. Ayşe Erdoğan

  İlave bir soru daha 🙈 Robot süpürgemiz olduğunda ayrıca bir süpürgeye ihtiyaç duyuyor muyuz? Hem halıları hem zeminleri temizliyor mu ? Tekrar teşekkür ederim 😊

  • Harici süpürge ihtiyacı oluyor. Normalde 3 günde bir süpürge yapıyorsanız, akıllı süpürge olduğu zaman temizliği 2-3 haftada 1 defa yaparsınız. Benim evimde kedi, incelediğim ürünü verdiğim akrabamda da köpek var. Hayvanlara rağmen temizlik süresini 2 haftaya kadar indirmiş olduk.

 6. Ayşe Erdoğan

  Öncelikle teşekkür ediyorum cevap için. Evimdeki halıların nerdeyse 3/4 ü Shaggy. Sanırım önce halıları değiştirmem gerek 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir