VB601 Kameralı Bebek Telsizi İncelemesi

Bebek odalarını izlemek için IP kameralar çok fazla soruluyordu.  Daha pratik olması açısından kameralı bebek telsizi alıp incelemesini yapmak istedim. Benim seçtiğim model VB601 WiFi kameralı bebek telsizi olarak geçiyor. Ürün 1 adet kamera ve 1 adet monitörden oluşuyor. Cihazın Türkçe dil desteği bulunuyor. Açık alanda 260 metre, kapalı alanda 50 metre sinyal gücü bulunuyor. Monitörün bir çok özelliği bulunuyor. 400 mah bataryası olan monitör şarja takılı olmadan da kullanılabiliyor. İncelemenin devamında özellikleri ve ayarlarını anlattım. Ben bebek sahibi olmadığım için kullanıcıların paylaştığı fotoğraflardan derleme yaptım. Karanlıkta beşiğin nasıl göründüğüne incelemenin devamındaki fotoğraflardan bakabilirsiniz. İncelemenin en altında güvenilir satın alma linkleri mevcuttur.

GÜVENLİK UYARILARI

  • Bu cihaz oyuncak değildir.
  • Çocukların ulaşamayacağı lokasyonlara yerleştirin.
  • Ürünün kablolarını bebeklerden en az 1 metre uzağa konumlandırın.

CİHAZIN FOTOĞRAFLARI

CİHAZ FONKSİYONLARI

Şarjlı monitör, Türkçe dil desteği,
Alarm, 2 inc ekran,
Tarih ve saat ayarı, Isı ölçer,
Sıcaklık birimi seçimi, Müzik çalar,
Ekran parlaklığı ayarı, Ekran kapanma süresi seçimi,
Vox veya normal izleme seçimi,

KAMERA EŞLEŞTİRME

Kamera ve mönitörü eşleştirmek gerekiyor. Bu işlem 10 sn bile sürmüyor. Menüden girip “kamera” seçeneğine giriyoruz. “Kamera eşleştirme” seçeneğine basıyoruz. “Kamera eşleştirilsin mi?” sorusunu onaylıyoruz. Monitör kamera aramaya başlıyor. Kameranın arkasında bulunan siyah tuşa bastığımız anda kamera ve mönitör eşleşmiş oluyor.

SES DUYARLILIĞI – VOX MODU

Vox modu olarak geçen bu özellik sayesinde enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz uyuduğu zaman cihazı vox moduna alıp sadece bebeğiniz ağladığı (veya ses çıkardığı) zaman mönitörün açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede mönitörün şarjı çok daha uzun süre dayanacaktır. Vox modunda monitörün şarjı ortalama 8 saat dayanmaktadır. Vox modunun hassasiyet ayarı mevcuttur. Vox moduna geçmek için;

GECE GÖRÜŞÜ

Bebeğinizin yanına koyduğunuz kamera ünitesinin otomatik gece görüş özelliği bulunuyor. Üzerinde bulunan 8 adet led karanlık ortamda oldukça iyi görüş sağlıyor.

MÜZİK ÇALAR

Monitörün sol üstündeki tuşa uzun süreli basılı tutarak müziği başlatabilirsiniz.

ISI SENSÖRÜ

Görselde de görebileceğiniz gibi kameranın arkasında bulunan kısımdan oda sıcaklığı bilgisini alıp, mönitörün sol üst kısmında bu bilgiyi göstermektedir.

KONUŞMA FONKSİYONU

Mönitörün ortasında olan üzerinde mikrofon sembolü bulunan tuşa basılı tutarak sesinizi kameraya aktarabilirsiniz.

KAMERADAN SES AKTARMA

Bebeğinizin sesi kameradan mönitöre aktarılmaktadır. Mönitörün alt kısmında bulunan tuşlarla ses seviyesini arttırabilir veya düşürebilirsiniz.

SABİTLEME 

Kamerayı duvara sabitlemek için altında yuvası bulunuyor.

KUTU İÇERİĞİ

  • 1 adet monitör,
  • 1 adet kamera,
  • 2 adet mini usb şarj aleti,
  • 1 adet İngilizce kullanma kılavuzu.

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

VB601 Kameralı Bebek Telsizi
Takip kodlu kargo 2.94 dolar

https://tr.gearbest.com/baby-monitor/pp_330731.html

Satın alırken EU Plug olarak seçim yapınız. 

VB601 Kameralı bebek Telsizi
Takip kodlu kargo ücretsiz
https://tr.aliexpress.com/item/2-0-inch-Color-Video-Wireless-Baby-Monitor-Security-Camera-2-Way-Talk-Nigh-Vision-IR/1979805570.html

Hakkında Aykut EZER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir